Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
YAZAR HAKKINDA Mesaj Gönder
Şair Mücahit Gözütok Kimdir?

Mücahit Gözütok

Biyografi 874
Mücahit Gözütok MÜCAHİT GÖZÜTOK

1963 Yılında Erzurum`un Narman İlçesi, Göllü Köyü’nde dünyaya geldi. İlk tahsilini köyünde, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladıktan sonra vatani görevini müteakip bazı kamu ve özel sektörlerde çalışarak emekli olan Mücahit GÖZÜTOK evli ve dört çocuk babasıdır.
Şiir hayatına lise sıralarında başlamış olup, şiirleri; Hür Söz, Son Söz, Milletin Sesi, Palandöken, Gönül Ekspresi Gazetelerinde, Diyanet Çocuk ve Hak Ses dergilerinde, Aşkale Çimento Dergisinde yayınlanmış, Türkiye Edebiyatçılar Ve Kültür Adamları Ansiklopedisinde yer almış olup, Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi’nin çıkarmış olduğu ‘2003 yılı Atatürk Türkiyesi Şairler Antoloji’ kitabında, 2005 yılında yine aynı Genel Merkez tarafından çıkarılmış olan ‘Atatatürk Ve Unutulmayanlar Karma Şiirler Antolojisi’ Kitabında, yayınlanmıştır. Aynı derneğin 2001 yılında Türkiye Genelinde düzenlemiş olduğu şiir yarışmasına ‘Babama’ adlı şiiriyle takdirname, 2005 yılında yine aynı derneğin genel Merkezi Tarafından Türkiye genelinde yapılan şiir yarışmasında’Güzel’isimli şiiriyle birinci mansiyon ödülleri ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca‘Erzurum Şairleri’Kitabında şiirleri yayınlanmıştır. Şiir bazı gazetelerde bir müddet köşe ve araştırma yazılarını sürdürmüş olup,. “Şiirin Kalplere Akışı” ve "Gönül Pınarım" adlarında iki şiir kitabı mevcuttur.
 

Yazara Ait Şiirler

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.