Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Mücahit Gözütok - Âczim Kirpiklerine Bir Nazarla Uyandı

Âczim Kirpiklerine Bir Nazarla Uyandı

Nizam-ı âlemime kasırgalar düşürüp Târumara çevirdin, nem var ise içinde. Şahlanan bir volkanken kolum, kanadım kırıp Helâke dûçar ettin nem var ise içimde. Âczim, kirpiklerine bir nazarla uyandı. Elestüden ebede bütün benliğim yandı. Hıçkırdı bedenimde milyonlarca hüc(ü) rem Sedaları tâ Arş’ın kubbesine dayandı. Aktı sevdan içime kurşun-i ifrit gibi Tutuştu aklım, fikrim çakılmış kibrit gibi Damarlarımda kan yok, bir tek dolaşan sensin Gözlerim donuk kaldı yuvasında put gibi. Sana İrem kâinat, bana âdeta kabir Tebessümler ederek yeniden kalbime gir Bulanık akan sular zaman gelir durulur Umulur ki, bu kışın sonu da bahar olur.
Mücahit Gözütok

Okunma Sayısı
Toplam: 1960
Bu yıl: 8

Yayınlanma : 18.12.2010

Etiket: Yok


Yazar Hakkında Şikayet Et
Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.