Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Mücahit Gözütok - Babama...

Babama...

O gün; yüreğim sanki bin parçaya bölündü O gün; koca bir devrin son bulduğu bir gündü. Filizlenmiş hayaller bir anda düştü suya Acılardan kurtulup, o gün daldı uykuya Ona fayda vermedi candan azizler bile Didinip çırpındığı her şey oldu nafile Rabb’i ile baş başa, ameller sermayesi Altmışbir yıllık ömrün imtihandı gayesi Merhamet, ahde vefa, itikadı sonsuzdu Neme lâzımdan uzak, cömert ve korkusuzdu Yakup benzeri baba, Eyyûbî sabra haiz Kadrini ne yazık ki çok geç anlamışız biz Ciğerinde yaralar hasretinin izleri Eritirdi dağları yüreğinin közleri Buğulu gözlerinde insafın keskin nuru Simasına sinmişti tecrübenin onuru Dilinden eksilmeyen zikri gıda bilirdi Ahlâkça, kokmuş olan sularla içilirdi Bir anda kopuverdi onun için kıyamet Hüzne boğuldu her yan; dağlar, taşlar, köy ve kent Her yürek dinmek bilmez bir volkana dönüştü Kâinata o sabah sanki bir şivan düştü Gözümden akan yaşlar kan mı yoksa kezzap mı? Bana reva görülen imtihan mı, azap mı? Bir can borcun var idi, onu da verip gittin Zavallı evladını kime emanet ettin? Mücahit Gözitok
Mücahit Gözütok

Okunma Sayısı
Toplam: 1415
Bu yıl: 4

Yayınlanma : 18.12.2010

Etiket: Yok


Yazar Hakkında Şikayet Et
Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.