Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Özge Saripinar - Memleketin Kötü Çocukları ve Tanrı

Memleketin Kötü Çocukları ve Tanrı

Bugün hava çok soğuk. Ya da ben fazla üşüyorum, bilemiyorum. Yokluk kanıma işleyip onu da mahvetmiş olabilir her zerreme yaptığı gibi. Derdimi anlatmaya halim yok ama yine de çırpınıyorum birkaç kelime için.Soluksuz kalıyorum kanımı donduran bu hissizliğin karşısında.Tanrıya lanetler yağdırıyorum.Kayboluyorum bu karanlıkta ve kendimi hapsediyorum bu sonsuz boşluğa. Çıkmak gelmiyor içimden, yokluğunla yüzleşme cesaretini bulamıyorum yorgun bedenimde. Kendimi oyalıyorum ama zihnim gerçeği su yüzüne çıkarıyor güneş battığında. Anka kuşu küllerinde boğuluyor ve prense bir türlü dönüşmüyor kurbağa. Pinokyo alev almış burnuyla yalan söylemeye devam ediyor ve Külkedisi üvey kardeşlerinin pisliğinde kayboluyor.İyiler hiç kazanmıyor ve memleketin kötü çocuklarına armağan ediliyor tüm güzel şarkılar...
Özge Saripinar

Okunma Sayısı
Toplam: 1234
Bu yıl: 80

Yayınlanma : 19.12.2013

Etiket: Yok


Yazar Hakkında Şikayet Et
Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.