Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Ercan İriş - Yağmurlu Yüreğim

Yağmurlu Yüreğim

Yağmurlu yüreğimde, çamurlu düşler biriktiriyorum,
Çırılçıplak çocukluğumun raflarında. 
Derken, yokluğun sıçrıyor üzerime Kirleniyorum...
 Grileşiyor üstüm başım, Elim ayağım, Tenim, Ağlıyorum... Gözlerimden süzülüyor çaresizliğim.
Bir umut diyorum, bir umut Sana koşmak istiyorum, 
Ama yine sessizliğe batıyorum.
 Kırılıyor kolum kanadım. İliklerime işliyor, Acıyor içim... Bir yudum susuyorum, Bir keder içiyorum, soğuk geceden, Yine de küsmüyorum hayata, Düşlerimin en güzel yanı, kitap sayfalarında Tutunup damarlarından hayatın, Yaşıyorum, hem de inadına Hıçkırık bulaşmış umutlarla sesleniyorum sana, Engelli mesajlarım var Engebeli Kırık dökük Korkak beklentilerim var senden Ve başkasına kepenklerini kapatmış acemi mektupların Adınla başlayan, adına adanmış Sensizliği rehin almaya hazır Yıpranmış telaşlarımı anlatan mektuplarım Saçak altlarında büyüttüğüm Gizli sözlerim var sana Hiç söyleyemediğim Çamurlu yüreğimden bile sakındığım Teselliye muhtaç Acımsı Yaşlanmış Güneşi geç doğan sözlerim var Ve bir de boşluğun var Bütün ezberlerimi bozan Beni kedere nişanlayan Eski çarıkları ayaklarında Çingene suratlı İntihar sebebi boşluğun Sonrası otel odalarında kayıp bağrışlar Bir ev fiyatına satılmış dostluklardan sürgün yiyiş Ve sonrası keder köprüsünde ölüme inat nefes almak Küsmeden hayata Sırf sen varsın diye yaşamak Bir köhne dünyada Hem de inadına Kurşunlanıyorum Sonra ölüm geliyor başucuma Seferiyim diyorum ölümeGit, dokunmabana Sırf sen varsın diye, Sensin diye yaşama sebebim, Bak boyun bükmedim zamana. Olur da bir gün, düşersem yol ortasına Ölürsem, Koma bu aşkı yetim, öksüz Öylece ortada. Üşütme acılarımı, sar yüreğine Bu şair adamın hatırına Yaşa ve yaşat sen de bu aşkı Hem de inadına
ERCAN İRIŞ
Ercan İriş

Okunma Sayısı
Toplam: 1586
Bu yıl: 49

Yayınlanma : 19.02.2015

Etiket: Yok


Yazar Hakkında Şikayet Et
Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.