Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Sevda Sever - Uyanış

Uyanış

Yağmurlar yağdı şehirlere, Kirli ruhlarımızı yıkamak istercesine. Çocuk sesleri yükselen parklar boşaldı. Ne iş kaldı, ne gezmeler bitti dünya telaşı, Karısını, kocasını aldatan eşine saklandı. Evinde duramayan eve bağlandı. Fitne, fesat yerini korkuya bıraktı. Nasıl bilirdiniz diyemeden gömüldü meftalar, Yine en büyük acı yanındakini yaktı. Daha çok aklımıza geldi aç kalan çocuklar, Ne nimetlerimiz olduğu tokat gibi yüzümüze çarptı. Bu kez ilahi adalet bizi cezalandırdı. Şükretmeyi dört duvar arasında hatırlattı. Artık sokaklardan tek duyulan sesler, Ambulans ve ezanlardı. Dünya sevgimize bir musibet dadandı. Silkelen dedi ey insan ve insanoğlu, Ölüm görmediğin bir virüs kadar yakındı. Şimdi unutuldu en iyi düğünü yapma çabası, O şaşaalı doğum günleri ortadan kalktı. Belki yarın ekmek bile olmayacaktı. Dualar dolandı dilimize, Çünkü, geride kalan bir umudumuz vardı. Ve eğer yine selamete ereceksek, Bu yaşananlar ne kadar zamanda unutulacaktı. Bilinmez yine ne zaman başlar dünya temaşası, Ama bilelim ki bu illettende kurtulsak, Ölüm bize her daim bir nefes kadar yakındı. Ve belki bu bir yok oluşun, Belki de temiz bir sayfa açmanın son fırsatıydı. Unutmayalım ki toprağın üzerinde geçen zaman, Bizi toprağımıza yakınlaştıracak, Ve bu nefis yüküyle kararmış bedenlerimizi alacaktı.
Sevda Sever

Okunma Sayısı
Toplam: 193
Bu yıl: 10

Yayınlanma : 12.04.2020

Etiket: Hayat yaşam ölüm nefis dünya sevgisi diriliş yok oluş vs
Yazar Hakkında Şikayet Et

Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.