Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Sevda Sever - AŞKA NİDA

AŞKA NİDA

Yorgun gözlerin ardında gizli umutlar, Yarına kalan saatlere hüzün saklar, Biçare gönüller yalanların kıyısında, Sahte aşkına yeni bir mezar hazırlar. Şimdilerde sevemez mi Ferhat Şirin'i, Aslı çoktan geçti mi Kerem' den? Artık sevgi bir masal mı ezelden? Şimdi kim anlar Fuzuli' den gazelden . Anlatma dostuna içindeki yaranı, O da dostuna açar bütün sırrını, Lal olsun dilin sineye çek acını, Ecele dek yaşar aşkın vuslatı. Lâf-ı gûzaftan ibaret eyleme aşkı , Nefsine heba etme bedende olanı, Hani aşamazsın çölü, delemezsin de dağı, Bari mabendin de sakla gerçek aşkı. Zai olmaya yüz tutmuş hayatını, Aşık Veysel görse haline mi acırdı, Kitaplara mı saklandı Tebrizli Şems, Bu devran kuramadı mı gönülden tahtı? Artık beşikten bellidir ya bahtı, Edep geride kaldı nefis mi açtı? Şimdilerde yok toplayan tası tarağı, İnzivaya çekilen aşk mazide mi kaldı? Cemal Şafi ne güzel anlatırdı ya aşkı, Benim aşka veremediğim hayatları, Bir şiire şair ol anlat diyorsun ya, Bırak yüreğim utandırma mısraları. Biliyorum kalemim yazamazdı, Dile düşmüş yalan aşkları, Bir mısraya kıta ol anlat diyorsun ya, Bırak yüreğim utandırma ozanları.
Sevda Sever

Okunma Sayısı
Toplam: 172
Bu yıl: 8

Yayınlanma : 15.04.2020

Etiket: Aşk yalan şair ozan şiir gerçek sevgi hüzün dost sadakat
Yazar Hakkında Şikayet Et

Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.