Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Sevda Sever - CAN YÜKÜ

CAN YÜKÜ

Özlemlerim oldun sevdiğim, Biriktiriyorsun bütün hasretleri munfasıl yarınlara, Yangınlara düşüyor yüreğim, Sensizliğin sefaleti koynumda ve sende üşüyorsun uzaklarda, Dalgalar bile seni çağırıyor sevginin kucağına, Sen habersizce uzanıyorsun şafağıma, Her gün aynı düşler vuruyor gözlerimin penceresine, Seni anımsatıyor mehtapla kavuşan martılar, Ve ardından dilimden dökülüyor beyhude laflar, Sensizlikte avare mi oldum ne, Ya da sığındım mı yalnızlığın gölgesine, Kelamlar anlamsız, İsyanım küfre uzak, Çok diyarlar mı geçtim sensiz, Bilun düşen yürek var dizleri üzerinde, Şebab yâre selam olsa eder mi gönüle çare, Çakmak oldu bakışlarım serildi dönüşüne, Sen gel de yüreğime sus de, Söndürebiliyorsan, sönsün bu ateş, Özlemler gam yüküyle dolmadan, Sevdalar acının heybesiyle doymadan, Zai olmaya yüz tutmuş yüreğim, Hadi durdur hasreti yar, elin yaban ele uzanmadan, Su serp pişmiş aşa, ve derinlere inmiş gözyaşıma, Vuslatla doldur yitik zamandan kalan saatleri, Toprağı sarsın ektiğim sevgi gülleri, Ağır başlı olsun vedalar, Gücü yeten ayrılığa boyun büksün, Ve kanatsın yürekleri son duyulanlar, Yarınlara biriktiriyorken hasreti, Bugünden tez yok al git ne varsa, Sen sevmeyi bilmezsen ben tutmam emaneti, Hadi sessizce dinle sevdiğim, Bunca sözden sonra ayakların gitmeye yeltenir mi?, Ayakların gitse bile dağlarda yankı bulacak ağıtları, O küçük yüreğin unutabilir mi? Cesaret namlunun ucunda değil, tetikte, Kuşandığın ayrılığın, sevgimi vurmaya gücü yeter mi? Vedalaşma benimle, Sevgim, özlemim, seninle çoğalmadı, Yokluğunla, ayrılığınla yıkılmaz, Hadi git şimdi, Bu yürek munfasıl yarınlara rağmen seni sevdi, Hadi git şimdi, Sen değildin kendini sevdiren bu şair yürek seni sevdi, Hadi git sessiz bir çığlık gibi git Vedalaşma benimle, Sessizce git şimdi…
Sevda Sever

Okunma Sayısı
Toplam: 208
Bu yıl: 13

Yayınlanma : 3.05.2020

Etiket: Yorgunluk hayat acı keder direniş umut sevgi vazgeçiş
Yazar Hakkında Şikayet Et

Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.