Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Sevda Sever - Sende Kaldım ANNE

Sende Kaldım ANNE

Bak anne günlerden sende kaldım, Bugün anneler günü, Çok düşündüm nasıl bir hediye hazırlarım diye, Hayatta olsan bu kadar düşünmezdim biliyorum, Saksıda bir çiçek ya da bir kıyafetle gönlünü alırdım, Ama şimdi öyle değil be annecim, Tam 7 yılın adı var, Her günün ayrı ayrı acısı, Sensiz geçen her saatin hasretle şafağa uyanışı var, Gölgelerde saklı kalan küçük bir kız çocuğu, Karanlık odalarda soğuk duvarlara yaslanıp ağlayan bir çift göz var, Cam güzelini küpeliyi görünce annem bu çiçekleri, Çok severdi diyerek dalıp giden hatıralarım var, Ve damla damla birikerek takvimleri aratmayan yüreğim var, İşte ben bu yüreği sana hediye ediyorum anne, Toprak kokusunu anne diye içime çekiyorum, Kalbimde büyüyen hasretinin ateşiyle serpiliyorum, Kimseler işitmesin diye haykırışlarıma düğüm atıyorum, Kendimi yalnız bulduğum anlarda sevgimi hayaline ilikliyorum, İşte ben yumak yumak çoğalan hasretini, Yudum yudum sana muhtaç yüreğimi hediye ediyorum, Yıldızlar kayarken rüyalarıma gelmeni diliyorum, Yağmurlar yağarken sırıl sıklam ıslanıp yüreğimi soğutmayı öğreniyorum, Her çıkmazda adımlarım büyüyor, kalan gücümle sana koşuyorum, Babam bile bilmiyor yokluğunun bendeki bu denli boşluğunu, Ben o boşluğun içinde, Yüreğinin kıyısında her daim af bulunan anne şefkatini istiyorum, Yuvasız kuşlardan halliceyim sığındığım bir yuvam var elbet, Ama yavrularını kanatları altına alan dişi kuştan mahrum yaşıyorum, Sen belki mezar sessizliğindesin, Ama ben yüreğimin bütün seslerini hasretine biriktirip, Sende kaldığım günün hediyesini vermeye geliyorum, Anneler günü bugün baş ucuna diz çöküyorum, Dalında koparılıp toplanmış bir demet gülle değil, Toprağından uzak solmuş, kırık parçalarla dolmuş bir yürekle geliyorum, Ama her şeye rağmen seni bedenimdeki bütün hücrelerimle, Öylesine değil ölesiye seviyorum anneeee…
Sevda Sever

Okunma Sayısı
Toplam: 133
Bu yıl: 5

Yayınlanma : 7.05.2020

Etiket: Anne özlemi anneler günü annesizlik ölüm kaybediş
Yazar Hakkında Şikayet Et

Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.