Bilgi! Yeni sunucumuzda yeni veritabanı sistemi kullandığımızdan geçiş süresi boyunca bazı aksilikler ile karşılabilirsiniz. Bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için lütfen bizimle ileitşimde olunuz ve hata aldığınız sayfaları bizlere bildiriniz.
Düzeltme! Yeni veritabanı sistemindeki üye kayıt sorunu çözülmüştür.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
Mücahit Gözütok - BİR BULABİLSEM

BİR BULABİLSEM

Önümde bir kâğıt, elimde kalem, İçimi dışarı bir vurabilsem. Değişip duruyor sürekli âlem, O hıza bir ayak uydurabilsem. Her şey değişiyor zaman, insanlar Kuşaktan kuşağa uçurumlar var. Bilmem bu yozlaşma kimlere yarar Onun cevabını bir bulabilsem. Anam 'Nâmahremdir' der, utanırdı. Saçını sadece babam tanırdı. Kız kardeşim, dekolteyle tanındı. Kızım ne yapacak, bir görebilsem. İtimat etmiyor kardeş kardeşe, Ne oğul babaya, ne de eş eşe, Kimsede kalmamış o eski neşe, Bize neler olmuş bir sorabilsem. Suniye rağbet var, mazi doğaldı. Şimdi ahlâksızlık, fuhuş çoğaldı. Herkes, hazineden bir şeyler çaldı, Hesap sorulur mu bir görebilsem. Namus, haysiyeti sollamış para, Adapte edilmiş, her şey çıkara, Dünyayı dolaşıp da sora sora, Bu dertlere çare bir bulabilsem.
Mücahit Gözütok

Okunma Sayısı
Toplam: 66
Bu yıl: 5

Yayınlanma : 19.10.2020

Etiket: BAYRAK AŞK VATAN ERZURUM DADAŞ TÜRK TÖRE ÖZLEM GEÇMİŞ MAZİ
Yazar Hakkında Şikayet Et

Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.