Düzeltme! Profil resmi yükleme sorunu giderilmiştir.
Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Seyfi Karaca - Carta Cekimli Pasif Fiiliyat

Carta Cekimli Pasif Fiiliyat

Cocuklugun siniri alani tabani mevkisi meydani hududu duygusu duyarliligi yok bugün. En mükemmel ve kusursuzlara ismarlanmis planli programli bastan savma raflarina kuyularina ve depolarina ana okullari adi altinda kökten damardan sagirlasmis sogulmus kurakligin oyuk cukur delik desikleri tarafina, kurgulanmis oyunu hic bitmeyen yapay yapmacik formatlara uygun tek tipliligin eril veya disi oldugu hic farketmeyen makinadan kodlanmis cikmis veya fabrikasindan tohumlanarak üretilmis arizali özürlü yaratikligi tasiyip yasayan uyumlu ürünlere dönüstürüldü insan.

Bu yüzden de yasam boyunca hayati derecede lazim ve gerekli olacak olan akil fikir bilgi vicdan sorumluluk paylasim sevgi saygi beceri özgürlük özgüven gibi deneyimleri cikarimlari toprak insaninin onca is güc yogunlugu icerisinde kendi kendilerini oynatip hem ruhen hem bedenen hem ahlaki hem de kültürel doygunluklarla kimsenin kimseye ilk firsat buldugunda haksiz hukuksuz saldiri yahut tecavüzü aklina getirmedigi ve karsilikli sorgulamanin inanci anlayisiyla toplumsal zenginligin büyüten huzurlu güvenli korunaginda gelisip serpilmamin aksine, en sorunlu dertli bunalimli gerilimli siddete buhrana krize yatkin ve meyilli, doyumsuz mutsuz dengesiz uyuz karamsar ürkek güvensiz beceriksiz kayitsiz ilgisiz tahmmülsüz ve kanaatsiz sürekli sayisi ve nufusu artarak cogalmalarin yogun bkim ünitesine haline getirildi cocukluk.

Ordan bilenip yetisip büyüyen eriskinlikse , sadece kendi menfaatine odakli, her firsati ve zaafiyeti üstüne cökülecek yagma rant ve servet birikimi araci olarak görüp bilip inanan ve bütün kisiliksiz karaktersiz bozukluklarin hastalikli sorunlu saplantilarini ömrüne yayip tasiyan, ugrunda hicbir kanun kural ahlak vicdan adalet dil kültür saygi sevgi hesabina cekilmeyi önemseyip umursamaksizin hirsa yarisa hileye zorbaliga baskiya tehdide kibire bencillige acimasizliga vergili bagimli; baskalarini ezip üzerek üstün ve rakipsiz gelme basarilarina kilitli yaratiklasmayi herseye bedel degerler toplami görüp bilerek, yasam gercekliginden kopmus etrafini dünyaya göstermez kilan ve görmek istemedigini DALKAVUKLARI sayesinde sadece kutsanmis tanrilastirma yalakaligina örülmüs kaplanmis sanal alemciligin duymak istedigine kapatip cevreleyenler kapsülünde, yasamdan kopuklugun kabizligini ve hükümsüzlügünü sür saltanatlanirlar.

Seyfi Karaca………..Agustos / 22

Seyfi Karaca

Okunma Sayısı
Toplam: 57
Bu yıl: 7

Yayınlanma : 30.8.2022

Etiket: Yok


Yazar Hakkında Şikayet Et
Favorilerime Ekle whatsapp facebook

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.