Bilgi! Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Bilgi! Sesli şiirlerinizi sitemizde yayınlamak için lütfen [email protected] adresine mp3 formatında şiiriniz ile birlikte bir adet video içine yerleştirilmesini istediğiniz resimi gönderebilirsiniz.
YAZAR HAKKINDA Mesaj Gönder
Şair Ahmet Başkurt Kimdir?

Ahmet Başkurt

Biyografi 153
Ahmet Başkurtİnsan kendini nasıl torpilsiz anlatabilir ki..uzun boylu, yakışıklı, eli yüzü düzgün şahsiyetli bir delikanlıydım..evet dım...şimdi ise eleğini duvar asmış, tüm sevdiği kadınlar ölmüş, yarının planını yapmayan, gözlerindeki yaşam ışığı sönmüş ihtiyar bir adamım..ne acınası bir durum, değil mi..ne o, yoksa bana acıdınız mı..bu durum da her cahil bana acır, lakin sen akıllı birine benziyorsun..ikimizin de başarısız ve ölümlü olduğumuzun farkındasın..bu durum ikimizide eşit yapar..yani anlayacağın acıma hissi söz konusu olamaz.. emekliliğimi ölen arkadaşımın oğlunun kafesinde kasiyer olarak geçiriyorum..ne sıkıcı, hernekadar da yaşlı bi adam olsanız, bazı şeyler değişmiyor..mesela otuz yaşların da fıstık gibi bi kız görseniz aklınız gitmiyor değil..sonra kafanızı arka masada sizi kesen altmış yaşlarında bir bayana çeviriyorsunuz, düşünsenize size gülümserken tüm suratı buruş buruş..aman Allah’ım ne fena..tabi o andan sonra o moruğun size neden güldüğünü sıradan bir aynaya bakıp anlıyorsunuz..(devam edecek)
 
Yorumlar

 

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.