İpucu! Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.
Bilgi! Sitemizdeki tüm istatistik bilgileri (şiir okunma ve beğenme dahil) yedekli bir şekilde sıfırlanmıştır. (26.07.2019)
YAZAR HAKKINDA Mesaj Gönder
Şair Dursun Tombul Kimdir?

Dursun Tombul

Biyografi
Dursun TombulBİYOGRAFİSİ

Aslen Şebinkarahisar-Alişar Köyü-Killik Mahallesi İmamlar (Çakmaklar) Sülalesine mensup olan Şair,20 Ağustos 1954 Cuma günü sat 13.00 de, Şişli Hamidiye Etfal Hastanesinde, istemeden dünyaya gelmiştir.
18 yaşına kadar, o zamanın güzelim İstanbul’unu, hele hele Şişli-Osmanbey-Taksi-Beyoğlu Hattını doya doya yaşamıştır. (Bu mutluluk kendisine ömrübillah yeter)
İlk şiirlerini, 1968 sonlarında (14 yaşında) yazmaya başlamış, hemen sonunda da Şiir Dünyası’nın büyülü atmosferine kapılıp, orada kendini keşfetmiştir.
20 yıl evli kaldıktan sonra, 2001 de resmen boşanmış ve bu evlilikten bir erkek ve bir kız Çocuğu bulunmaktadır. Ayrıca kendi deyimi ile (serseri) dünya tatlısı Ahmet Mete TOMBUL adlı Torun sahibidir.
En büyük korkusu; torunu Ahmet Mete TOMBUL’un büyünce müthiş bir Şair olup Kendisini Şiir Dünyası’nın dışına iteceği hissidir.
Şairin, Beyoğlu’nda (6) adlı şiiri, unutamayacağımız merhum bestekâr Mustafa MALAY Tarafından Rast Makamında bestelenmiştir.

2000 Yılında; Beyoğlu Sanat-Edebiyat-Kültür araştırmacılarının yaptıkları
Geniş ve kapsamlı araştırmalar sonucu, Beyoğlu için yaşanmış en fazla şiir yazan Şair olduğu belirlenmiş ve kendisine “Bir Beyoğlu Şairi” sanı verilmiştir.
Türk Dili ve Türk Şiiri’ne hizmet etmek, geriden gelen yeni nesil genç şairlerin önünü Açmak maksadıyla;2003-2008 yılları arasında, her ayın 1. Pazar günleri Türk Tıbbının duayenlerinde ve Türk Televizyonculuğunun babası Op.Dr. Hayri DAVAS hoca ile Birlikte,Türkiye’nin (Pera-Palas Şiir Sohbeti Programından sonraki) en kaliteli ve çizgi üstü Şiir programı olan “Beyoğlu Şiir Dinletisi” ni; aralıksız ve hiç aksatmadan 5 yıl büyük bir başarıyla sürdürmüştür.2008 yılında Çanakkale’ye yerleşmesinden dolayı, bu emsalsiz dinletiye istemeyerek son vermiştir.


Aradan geçen bunca zamana rağmen; “Beyoğlu Şiir Dinletisi”, ne unutuldu, ne de hafızalardan silindi. Anlaşılan odur ki, anılarımızdaki tahtına gönlünce ebediyen kuruldu. Bugün dahi, Türkiye’nin Gerek İstanbul Başta olmak üzere, şiirle iç içe olan her yöresinden, bu dinletinin devamı için telefonlar ve msj.lar gelmektedir.


Şair, Çanakkale Şiir Tarihinde de bazı ilklere imza atmıştır.

İlk kez tam anlamıyla 2006-2007 yılları arasında, M. Akif Ersoy Kültür Salonu, Teşhir Salonunda “Çanakkale Şiir Dinletisi” programını hazırlayıp, halka açmış ve icra etmiştir.
1-Yine ilk kez “Çanakkale Şairler ve Yazarlar Derneği”ni 22 Şubat 2007 tarihinde kurmuş ve 1 yıl başkanlığını görevini sürdürmüş, 22 Şubat 2008 tarihinde de çeşitli olumsuzluklar nedeni ile hem dernek başkanlığından hem de üyeliğinde 10 arkadaşı ile ayrılarak, çok büyük emekler ve uğraşlar sonu, karşısındaki suni engellemelere rağmen kurduğu dernekle alakasını kesmiştir.
2-Yine Çanakkale Şiir tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş olan Şair; 2007 yılı Ekim ayından İtibaren, Çanakkale Kapalı Ceza Evinde, İlk kez Şiir Dinletisi programlarına başlamış - (Bu Şiir Dinletilerine Çanakkale dışından da Şairler davet edilmiştir) Ocak 2010 tarihinde olumsuzluklar nedeniyle bu dinletiye son vermek durumunda kalmıştır.
3-Yine Çanakkale Açık ceza evinde, ilk kez Şiir Dinletisi programını düzenlemiş, ancak Cezaevi mesai saatlerinin, dinleti programı saatine denk getirilememesi sonucu 1 yıl sonra bu Dinletiye de istemeyerek son vermiştir.

4-(Bu Şiir Dinleti Programlarında her zaman yanımda olan ve bana destek veren, Kadim Arkadaşım Şaire Pervin Beyhan TEKTEL hanımefendiye, Eski C.İnfaz Savcımız Sn. Abdulgaffar GÜNDOĞDU Bey’e, Eski C.Kale C.Başsavcımız Sn. İlmettin KÖKLÜ Beye, İl Milli Eğitim Müdür ve Md.Yrd.cıları ve Personeline, İl Kültür Turizm Eski Md. İsmail KANSIZ bey’e ve halen çalışmakta olan personeline,İl Dernekler Md. Sn. Resul KARAKURT Bey’e, Teşekkürlerimi insanlık borcu bilirim)5-Yine Çanakkale Şiir Tarihinde bir ilk olacak olan Çanakkale Şairler Şöleni için, 15 Haziran 2099 tarihinde sıkı bir çalışmaya girmiş, Türkiye Genelinde 1000den fazla Şair-Şaire Edebiyat Adamı-Dergi ve gazete yöneticileri ve yorumcular ile temasa geçip, bu oluşumun yol Haritası çalışmalarının neticelenmesi için yoğun çaba sarf etmiş, bu kadar özveri ve iyi niyetli çalışması sonucunda; 15 Temmuz 2009 tarihinde ise bazı art zihniyetli kişilerin devreye girmeleri neticesinde, 75 seçkin şair ve şaire, edebiyat adamından oluşan arkadaşları ile bu organizasyonu Gerçekleştirmekten soğumuş ve bırakmıştır.

Şair; Dünya Şairler ve Şiir sevenler Derneğinde Genel Sekreter olarak görev
yaptığı 2005-2008 yılları Arasında, gösterdiği performans ve yapmış olduğu özveri çalışmalarından ötürü “Üstün Hizmet Plaketi” ve “Onur Belgesi” almıştır.

Şişli Lisesi 1976 Yılı Mezunudur.

Türk Dili’nin aslında kalması ve korunup yaşatılması için bir çok çalışması vardır. Şair’e göre, dünyadaki bütün diller, beraber olsa yine de Türk Dili’nin eline su bile dökemez.

Sn. İ.Işık’ın Nisan 2009 da yayımladığı Türkiye Edebiyatçılar-Kültür Adamları Ansiklopedisi’nin 11. Cilt 36. Sahifesinde yer almaktadır.
10. Şiir kitabı da yayınlanmıştır.

Şair’in Şiirleri, Türkiye’nin önde gelen Şiir Portallarından:
Edebiyat Defteri-Milliyet Blog-İz Edebiyat-Antoloji Com-Edebiyat Galerisi-Şiir Tutkusu-Şiir Türkiye-Şiirkolik-Edebiyat Dünyası Net-Şiir Sanatı-Edebik Com. Şiir Defteri-Şiir Demeti-Şiirimin Dili Vb. gibi Şiir partallarında halen yayınlanmaktadır.

Türkiye Yazarlar Birliği (1268) nolu üyesidir.

Şair, halen yalnız yaşamakta ve tüm yaşamını Türk Dili ve Türk Şiiri’ne adamıştır…


Şairin Daha Öce Yayımlanmış Eserleri :

1-Ben Sana Teslimim (Şiirler)
(Şubat-2003)
2- Bir Beyoğlu Sevdasında
Mumyaladın Duygularımı (Şiirler)
(Aralık – 2004)
3- Terkedilişin Çıplaklığı (Şiirler)
(Haziran – 2005)
4- Dedektif Yaptım Aşkımı, Peşindedir (Şiirler)
(Mart – 2006)
5- Özlemlerdir, Aşk’ı Tetikler (Şiirler)
(Şubat – 2007)
6- Kandırılmış Zamandır, Yaşamak (Şiirler)
(Nisan – 2008)
7- Yaşamın Morgudur, Aşk.. (Şiirler)
(Aralık – 2009)
8- Kaşarlanmış Duyguların
Istakoz Röveşataları. (Şiirler)
(Aralık – 2010)
9- Günışığının, Olgunlaşmış Küfürleri (Şiirler)
(Aralık 2011)
10- Vuslat'ın Dip Taraması (Şiirler)
(Ekim - 2015)


BENDEN; ÖZLÜ SÖZLERİM…

-ALLAH Korkusu insanın içinde oluca,
İnsan sadece nasip-kısmetini yer.

ALLAH Korkusu bulunmayan yerde ise;
İnsanlar birbirlerini yer…

-Yaşamın Attığı Her Zar; Dü Şeş Gelir.
Aman ha Onunla Zar Atma…

-Eğri İşten, Doğru Netice Çıkaramazsın…

-İnsanoğlunun, İcat Edemediği Tek Şeydir; Aşk…

-Aksi İş, Vakitsiz Zamanda Çıkıverir…


-"Güvenme,
Gençliğine, güzelliğine ve dünya servetine.
An gelecek,
Bir hık olarak biteceksin,
Azrail'in elinde"...


-Çirkin İşlerin, Güzel Tarafı Yoktur...

- Yaşamın Figüranıdır; İnsan…

BENDEN ÖZLÜ SÖZLER


-Sen Paslı Kilit, Bense Eski Kulplu anahtar. Açamadık Aşk Kapısını…
-Dişleri Dökülmüş Vefasız Adlı Eşeğin, Sürücüsüsün...
-Aşkımı Çarpan, Yankesicisin...
-Aşkımın İstemeyerek Girdiği, Karanlık Tünelsin...
-Aşk Mağlubiyetimin, Baş Hakemisin...
-Zamanın Tarlasında, Hüzünden Başka Ürün yok...
-Aşkımın; Tek Kâbususun...
-Aşkımın; Dik Yokuşusun...
-Aşkımın Tekerine, Çomak Soktun...
-Sana ait değilmiş; Aşk...
-Ömür Geçer; Ardından Zaman Süpürüp Siler...
-Aşkımın; Kazığısın...
-İşporta Tezgâhında Rastladım; Aşkımıza...
-Aşkım; Senin Yüzündendir, U Dönüşü Yaptı...
-Aşk Duvarımın; Rutubetisin...
-Nal Toplattırıyorsun; Aşkımıza...
-Aşk, Yaşamın Arabasıysa, Akıl da Direksiyonudur...
-Aşkımın; Eks Raporusun...
-Aşkımın Gerçek Yüzü Ben, Müsfettesi Sensin...
-Aşkım Bir Bardak Şerbet; Sen ise İçindeki Zehirsin...

-Aşk Kazanında Haşlandım... -Aşkımın; Can damarını Kopardın… -Aşkımın; Kanserisin… -Sımsıcacık Aşkıma, Buz kestirdin… -İki Tarafı Keskin Bıçaktı, Bakışların… -Aşkla Beni Düşman Ettin Ya… -Aşkın; Her Türlü Edevatı Var Bende... -Aşkımı; Manipüle Ettin... -Aşkımın; Gölge Oyunusun... -Vefasızlığındır; Aşkımızın Sus Payı... -Realitesi de Yoktur, Aşk'ın... -Yaşam Hürriyet, Aşk ise Esarettir... -Yaşam Bir Araba; Aşk ise Acemi Şoförü... -Bana; Hala Aşk Borcunu Ödeyemedin... -Yalnızlığa; Vampirlik İcazetisini Verdin… -Ne Geri Dön; Ne de Depreştir Bu Aşkı... -Yaşam Dallarımı Kıran, Yalan Rüzgârısın... -Yük Olmaya Başladı; Vazgeçemediğim Nefeslerim... -Sırtımdaki; Yaşam Çuvalında Taşıyorum, Aşkımı... -Sen Yaşantıma Girdin; Huzur Çekti gitti... -Aşkımın; Kirli Çamaşırısın... -Yaşantıma; Zehirli Ok Gibi Saplandın… -Yaşantımın; Gündönümü Fırtınasısın… -Aşkıma; GDO kattın... -Aşkım; Bir Tsunamidir. Karşı Koyamazsın... -Aşk İksiri mi, Yoksa Yaşam Zehri mi... -Uykusuz Geceler, Ne Kadar da Beni Sever… -Fotokopisi Yoktur, Aşkın... -Sırt Çantamdadır; Geçmiş Güzel Günlerimiz… -Zaman Labirent; Yaşamsa, Çıkışını Arayan Fare… -Bir Serseri Zamanda; Terk ettin beni… -Denklemsiz Mevsimler... -Aşk'tır; Takır Takır Yaşantımı Vuran… -Buruksanma… -Aşkahredicidir... -Allah Korkusu; İnsanı İnsan Yapan Esas Unsurdur… -Kader, Amansız Kasırga; Yaşam ise karşı karıncadır… -Vazgeçemediğimsin... -Zaman Silindiri Acımasızdır, İnsana... -Yılan Isırması oldu; Buselerin… -Rüyalarım; Sevdiceğim Sana Tahsis Edildi… -Zaman Akrep, Yaşantım Yelkovan… -Yalnızlığın; Emsalsiz Zaferi Var Üzerimde… -Yalnızlıktan Başka; Tanıyan Yok Beni… -Şairliğim Kaderim, Mısralarım Mezar Taşım... -Yaşamım Aşk; Hüsranım Sensin… -Duyduğum Her Müzik Sesinin, İlk Notası Sensin... -Benim değil, Yorgun Adımlarım... -Büyüyen Yalnızlığım... -Sarhoş Yasaklar… -Napoliten Arabesk… -Kristal Duygular… -Üzerime Örttüler, Sensizliği…
-Terk Edilişin Çıplaklığı... -Aşk'ı; Büyüten Ben, Bitiren Sensin… -Bir Beden Küçüksün Aşkıma… -Karizması çizilmez, Aşkımın… -Zamanın, Dingin Anahtarı… -Okur-Yazar Değil, Duygularım… -Var mı Yaşamdan Kaçmak… -Yazılımı Yoktur; Yalnızlığın… -Aşkın Kraldır, Bense Köle… -Deli Gömleğidir, Aşkın… -Saniye Mitralyözü… -Zamanın Asıktır, Suratı… -Yılan Hışırtısıdır, Çaresizlik… -Yalnızlığın Rapsodisi… -Adı-Sanı Yoktur Aşk'ın… -Kırılgan Düşler… -Eller Cepte Senfonisi… -Hüznün Doruğu… -Güneş Ağlaması… -Aşk Yenilgisi… -Bulamaçlı Rüzgârlar mı? -Çıldırmış Saatler… -Kandırılmış Zamandır, Yaşamak… -Kimsesiz Zamanda Kaldık… -Çarçabuk Yıllar… -Hüzün Senfonisi… -Aşk'ın, Bilmem Ne Halleri… -Yaşamın Morgu'dur, Aşk… -Bir Evveliyatlı Aşk… -Acılı Bam Teli… -Sisler Panayırı… -Aşk Müsveddesi… -Sevda Nöbeti... -Aşk Canavarımsın… -Çırılçıplak Duygular… -İz Düşümü… -Zamane Sevgili… -Dalgın Mısralar… -Bekleme Senfonisi… -Müflis Şair… -Aşk Traşı… -Sevi Geçginlikleri… -Değerler Yargısı… -5.mevsimin girdabı… –Tersinlemeler…
-Mazi; Bize el freni çektirir.
Yarınlar ise, Bizi 4 Vitesle ileri götürür…

-Herkes, Aynı Zamanda içinde yaşar.
Ancak,
Farklı Yaşamlarda, değişik melodramlarda rol alırlar…

-İnsanlar,
Matematiğin hep artıların beğenir,
Ve de
Ondan başka 3 işlemi görmezler.
Unuttukları tek bir şey var ki;
Yaşamın Çarpanı,
İnsanı, bir kez çarptı mı, daha da iflah olunmuyor…

-İnsan; Gönlünde hayal ettikleriyle değil,
Hangi gönüllerde duruyorsa, o kadar Yaşıyor demektir…. 
Yazara Ait Şiirler
No Şiir Adı Okunma
1 USTA - ÇIRAK 52
2 BİR GÜNÜN ANATOMİSİ 15
3 UYUMAKTA İSTANBUL 13
4 OLAN OLMUŞ ARTIK 15
5 GİTTİĞİNDE 6
6 BEYOĞLU’NDA 5
7 BEYOGLU’NDA (7) 6
8 BEYOGLU’NDA (11) 10
9 BEYOĞLU'NDA (13) 4
10 BEYOĞLU‘NDA SON PERDE (23) 8
11 ÜZERİME ÖRTTÜLER SENSİZLİĞİ 6
12 ÇOÇUKSU HEVESLER 19
13 GÜNEŞİN AÇ ÇIĞLIKLARI 8
14 MERCEK ALTINDA BİR GECE 5
15 BİTMEYEN SEVDAMIN DEPREMLERİ 12
16 ARSUZ’un ARSIZ KIZINA 5
17 FARK VE FARK 8
18 ÖLÜMSÜZ AŞKTIR BU 7
19 BEYOGLU’NDA (6) 6
20 BEYOGLU’NDA (22) 6
21 ESKİ BİR İSTANBUL TÜRKÜSÜYÜM. 6
22 KAPIMA DAYANDI AŞKIN 7
23 BİR GECEYARISI SENFONİSİ 15
24 SERAP 8
25 YALNIZLIĞIN TÜRKÜSÜ 7
26 TADI TUZU OLMAZ AYRILIĞIN 12
27 MAN KAFA 7
28 KABUSLARIN DANSI (3) 10
29 KOMŞU KIZIN SERENADI 7
30 GÜN IŞIĞI TERK EDERKEN 10
31 HİKÂYE DE YAZIYORMUŞUM BE 4
32 HÜZÜN SENFONİSİ 6
33 VARLAR YOKLAR 13
34 BİR YAZ DA BÖYLE GEÇTİ 5
35 PİYER LOTİ’NİN BİTMEYEN SAATLERİ 8
36 BEYOĞLU’NDA (4) 12
37 BEYOGLU’NDA (5) 4
38 BEYOGLU’NDA (10) 5
39 BEYOGLU’NDA (12) 6
40 BEYOGLU’NDA (14) 6
41 BEYOGLU’NDA (16) 10
42 BEYOGLU’NDA (17) 7
43 BEYOGLU ‘NDA (20) 11
44 ŞİŞLİ 9
45 KAPALIÇARŞI 9
46 BİYOGRAFİM 7
47 AŞK BİLEŞKESİ 11
48 ÖNCE DE SONRA DA 10
49 SORU SORMAK YOK 5
50 BİRAZCIK GÜNIŞIĞI 4
51 BİR GECE ISLIĞI 7
52 ÖMÜR SENFONİSİ 6
53 BİTMEYEN ESARETTİR GECELER 9
54 GECEYE DAİR 6
55 ÖZLEMLERDİR, AŞKI TETİKLER 6
56 OTOBÜS DURAĞINDAKİ SON YOLCU 8
57 BİR RİC’AT TEŞEBBÜSÜ 6
58 BULAMAÇLI RÜZGÂRLAR MI 10
59 BİR ÖMRÜN ANATOMİSİ 6
60 KAÇLIK ÇİVİDİR BU 7
61 GÜN BATIMININ YORGUNLUĞU 6
62 HEDER OLAN 6
63 KÜÇÜKKUYU’DA GEÇEN YAZ 6
64 BİR YUDUM SEVGİYE HASRET 6
65 KİMSESİZ ZAMANDA KALDI AŞKIMIZ 12
66 BEYOĞLU’NDA ( 25) BEYOĞLU’NUN HİÇ BİTMEYEN SEVDASINA BİR SONE... 9
67 NEYDİ O AN 3
68 KUM TORBASI 5
69 PİNG- PONG TOPU 6
70 HEP SEN 6
71 MEMLEKETİME BİR SONE 6
72 ARSUZ'a (İskenderun) 8
73 ÇÖZ ÇÖZEBİLİRSEN 10
74 MİSAFİRPERVERLİK 13
75 EĞRELTİLİ DÖNEMEÇ 6
76 MECBURİYET (2) 8
77 ZAMAN APTAL OLUR MU 14
78 BİR EVVELİYATLI AŞK 5
79 BEYOĞLU ADINDAKİ MABED 5
80 BEYOGLU'nda (3) 8
81 BEYOGLU’NDA (8) 9
82 BEYOGLU’NDA (9) 5
83 BEYOGLU ’NDA (15) 15
84 BEYOGLU’NDA (18) 8
85 BEYOGLU RÜYASI (19) 8
86 BEYOĞLU’NDA (21) 6
87 BEYOĞLU AŞK’INI RÜTUŞLAMA ZAMANI 4
88 YEŞİLÇAM’IN RUHUNA FATİHA 5
89 GEÇMİŞ ZAMANIN YELPAZESİ 4
90 İSTANBUL TÜRKÜSÜ (2) 4
91 MİDİLLİ ADASINDA BİR GÜN BATIMI 7
92 MİLADİ ŞİİR 10
93 BİZANSLI KOMUTANIN BİR GÜNLÜK HEVESİ 5
94 ZAMAN GİDİNCE 6
95 BİR HAYAL ŞAŞKINLIĞI 5
96 BOŞLUKLAR DÖNEMECİ 7
97 İZ DÜŞÜMÜ (2) 7
98 SAKIN DUYMASIN (ÇERKEZ KIZI BANU’ya) 5
99 BANU’ya (Çerkez Kızı) 2 9
100 ANLATAMAM Kİ 6
101 KÂBUSLARIN DANSI (2) 4
102 DUMANALTI SAATLERİN DANSI 10
103 GECENİN BUZ DUDAKLARI 8
104 KARIŞIK HESAPTAKİ AŞK 6
105 DERİN DERİNDE 13
106 KASVETLİ BİR AKŞAMÜSTÜ 4
107 BAKAKALMAK 9
108 AKŞAMIN ACIMASIZ KARANLIĞI 8
109 UMUTLARIN HAYALLERİN PEŞİNDEN 5
110 ZAMAN ADLI SÜLÜK 7
111 GERÇEKLERİN MUTLAK GALİBİYETİ 6
112 ÇÖZEMEDİĞİM KÖRDÜĞÜM 5
113 TERSİNLEMELER 7
114 EKS RAPORU 7
115 HAYALLERİN İNTİHARI 5
116 ÇAKADER HUZUREVİ’NİN ÇATISINDAKİ BAYKUŞ’a 5
117 GECENİN ENGİZİSYON MAHKEMELERİ 6
118 ELDE KALAN KIRIK BİR KILIÇ 6
119 GECE YARISINDA TANGO 8
120 HİCAZ FASLINI DİNLERKEN 9
121 BAŞKA NE DİYEYİM SANA AŞK 6
122 AŞK BURADA SEN YOKSUN 14
123 ARKEOLOJİK ADAMIM 8
124 ZAMANE SEVGİLİ 4
125 BALANS AYARI GEREK 10
126 KİRLENEN BEYAZ DÜŞ 8
127 AKŞAM ÜSTÜNDE HİCAZ TAKSİMİ 6
128 SEVDA MI ADI BATSIN 7
129 AVUCUNU YALAMAK 6
130 EĞRELTİLİ ZAMAN 6
131 AŞK MI; DEMLİ KÖPÜKLÜ OLSUN 11
132 GERİDE KALAN GERÇEK YALAN 6
133 YILLARIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI 4
134 AŞKIN HiCAZ TAKSİMİ 8
135 GEL DE ÇIK İŞİN İÇİNDEN 6
136 GEÇEN BİR GÜNÜN ARDINDAN 5
137 GECENİN GEÇ SAATLERİ 6
138 DALGIN MISRALAR 5
139 AŞKIMIZIN BRÜTÜSÜ OLDUN 12
140 AKŞAMIN SİNSİ KARANLIĞI 6
141 SENDE BENDE 5
142 ÇARESİZ 4
143 AŞK CANAVARI 11
144 GLADYATÖR 5
145 DÖRTLÜKLER 4
146 DÜELLO 5
147 BAMBAŞKA 12
148 SEVDA NÖBETİ 3
149 BEN SANA TESLİMİM 9
150 BİTEN SEVGİNİN ARDINDAN 5
151 SEN AŞKIMDA GİZLİSİN 7
152 HANİ 9
153 HEP VARLAR 4
154 ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI'NA 4
155 BİR SABUN KÖPÜĞÜ HİKÂYESİNE DAİR 5
156 ZATEN ARAMIZ AÇIK OLAN GECENİN TANTANASINA BİR SONE 3
157 SEVİ GEÇGİNLİKLERİ 5
158 VARSA SEN YOKSA SEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ 5
159 ZAMAN ADLI KAMİKAZE 9
160 ÜFÜRÜKÇE 7
161 DUYGULARIMDA FİRAR VAKTİ 6
162 ETTEN DUVAR 5
163 AŞK KRİZİ 6
164 SENİ SEVMEK HARAMSA 2
165 NEREDEN BAKSAM Kİ 7
166 GÜN IŞIĞINDA 5

Yorumlar

 

İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

İpucu: Şiirlerinizin daha yüksek okunma ve beğeni sayısına ulaşması için şiirinizin altında bulunan Whatsapp, Facebook ve Twitter butonlarını kullanarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.